Co se bude dít první den v MŠ (až se MŠ otevře)

06.09.2020 19:25

Co čeká děti první den v MŠ?

Hned ráno nově příchozím dětem bude přidělena značka a skříňka v šatně + místo na boty. Dále na přivítanou dostanou malý dáreček. Hlavní činností prvního dne v MŠ (i celého týdne) je seznámit se s prostředím MŠ, s paní učitelkami a samozřejmě s ostatními dětmi, proto budou připraveny zábavné seznamovací hry (představení se, hádání jmen a značek kamarádů,...). Mimo řízenou činnost si děti budou moci hrát s hračkami, stavebnicemi nebo si kreslit, případně tvořit u stolečku. V případě příznivého počasí půjdeme na naší školní zahradu nebo na vycházku do vsi. 

Rodiče všech dětí, včetně nově příchozích mají zákaz vstupu do herny. Pokud rodiče nových dětí uznají za vhodné, mohou po dohodě s učitelkou, z důvodu adaptace dítěte, dobu pobytu v MŠ zkrátit.

 

Vzhledem k situaci týkající se COVID-19 se v září NEBUDE KONAT INFORMATIVNÍ SCHŮZKA pro rodiče. Informace budou poskytnuty prostřednictvím nástěnek nebo od učitelek. Rodiče podepíší, případně vyplnění potřebné dokumenty u učitelek:

  • GDPR (informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů) a souhlas s pořizováním fotografií dítěte;
  • seznámení se školním řádem MŠ;
  • zmocnění pro předávání dítěte;
  • souhlas s konáním aktivit v MŠ (keramika, divadýlko) - akce mimo MŠ a akce s rodiči se konat nebudou.
 
     Základní potřeby do MŠ
  • oblečení do třídy, oblečení na zahradu, pláštěnku, holínky, náhradní oblečení včetně spodního prádla, pevné bačkory, pyžamo
  • 2 čisté roušky v sáčku
  • hřeben do skříňky
  • keramický hrneček
  • možnost plyšáka do postýlky (ne hračky), prosíme nechat v MŠ
 
O OTEVŘENÍ MŠ VÁS BUDEME INFORMOVAT ZDE NA STRÁNKÁCH MŠ. 
 

—————

Zpět


Kontakt

Mateřská škola Oskořínek, okres Nymburk

Ve Dvoře 3
Oskořínek
289 32
ředitelka Mgr. Veronika Hurychová


325588282
602139240