CO DĚLÁME

Stále obměňujeme a doplňujeme školní vzdělávací program s názvem „Kdo bydlí v oskeruši?“, který je tvořen z integrovaných bloků inspirovaných ročními dobami. Výchovně-vzdělávací činnosti jsou založeny na nepřeberném množství nápadů, aktivit, možností, pocitů, prožitků, zvídavosti, fantazie, pokusu a omylu, ale také na spolupráci s dětmi – i děti mohou navrhovat aktivity, které by chtěly vyzkoušet, témata, která by je zajímala a chtěly by se o nich dozvědět více.

V průběhu roku slavíme řadu svátků, pořádáme tematické dny/celky, setkáváme se spolu s rodiči na tradičních akcích.

V průběhu roku pořádáme:

• Strašidelný den – inspirovaný svátky Dušičky a Halloween
  • Masopust/Karneval (v libovolných maskách)
  • Březen – měsíc knihy – návštěva Městské knihovny Nymburk – beseda
  • Jarní stezka – putování za jarem s plněním úkolů
  • Čarodějnický den – rej čarodějnic, kouzlení a pokusů
  • Květen měsíc jógy – intenzivní zapojování jógových prvků do cvičení
  • Den dětí – dopoledne plné soutěží a her / výlet
  • Výlet do Nymburka – prohlídka památek, návštěva hřiště a cukrárny

V průběhu roku slavíme:

• sv. Martina, Dušičky, Mikuláše (návštěva mikulášské družiny), Advent, Vánoce (příchod Ježíška do MŠ), Tři krále, Velikonoce, Čarodějnice, Den Země, Den dětí, Den rodin

Akce s rodiči a pro veřejnost:

• informační schůzka – září
  • vystoupení pro seniory
  • rozsvěcení vánočního stromu
  • vánoční besídka
  • Celé Česko čte dětem – možnost přečíst dětem pohádku při odpoledním odpočinku v rámci akce Březen – měsíc knihy (rodiče, prarodiče, tety, strýčkové)
  • společné Jarní tvoření – dílnička s rodiči
  • „Celý den spolu“ – společná akce na školní zahradě s loučením s předškoláky a pasováním nových předškoláčků

Pravidelně nás navštěvuje:

• Divadélko Lhotákovi
  • Nezávislé divadélko
  • Keramická dílnička z DDM Nymburk
  • Klaun Krejčík Honza
  • tematický workshop (lidské smysly, zdraví, polytechnika atd.)

Spolupracujeme:

• se Základní a mateřskou školou v Hrubém Jeseníku
  • se složkami IZS

Kulturní program pro děti se snažíme stále inovovat a obměňovat. Jsme rádi, když nám rodiče sdělí své náměty a tipy na výlety či zpestření programu.