KDO JSME

Naše Mateřská škola Oskořínek se nachází v malebné vesničce poblíž okresního města Nymburk. Budova školy leží uprostřed obce na návrší v blízkosti dětského hřiště a prostory mateřské školy se nachází pouze v přízemí. Mateřská škola v naší obci má již dlouholetou historii sahající až do padesátých let minulého století. V roce 2020 prošla školka rozsáhlou rekonstrukcí, a tak mají děti dostatek prostoru k rozmanitým aktivitám v příjemném a moderním prostředí. K budově také náleží prostorná zahrada s herními prvky a dopravním hřištěm, které se snažíme, co nejčastěji využívat.

Jsme malá, jednotřídní školka, která má kapacitu 24 dětí. Vzdělávání tak probíhá ve věkově heterogenní třídě, což podporuje spolupráci, ohleduplnost a vzájemnou pomoc dětí. Nás pětičlenný tým tvoří tři paní učitelky –  Gábinka, Anička a Tamča, o úklid se nám stará školnice Martina a o plná bříška kuchařka Olinka. Společně se snažíme vytvořit takovou mateřskou školu, ve které jsou šťastné, zdravé a spokojené děti, které mateřskou školu navštěvují rády. Zakládáme si na rodinné atmosféře, dobré komunikaci a přátelském prostředí. Naší prioritou je „otevřený prostor“, kde se všichni cítí dobře, nebojí se vyjádřit své myšlenky a přání, prostředí, které zbytečně nezakazuje, nepřikazuje, ale vytváří pocit jistoty a bezpečí. Vždyť nám všem, jde o stejný cíl. Položit, co možná nejlepší základ pro další kroky do života. K tomu je důležitá spolupráce a propojenost všech – dětí, rodičů i učitelů.